استاندار بوشهر خبر داد

ساخت بزرگترین شهرك شیلاتی كشور در استان بوشهر

ساخت بزرگترین شهرك شیلاتی كشور در استان بوشهر به گزارش نیو باكس ایسنا/بوشهر استاندار بوشهر از ساخت بزرگترین شهرك شیلاتی كشور در استان بوشهر اطلاع داد و عنوان كرد: ۲ هزار و ۶۳۵ هكتار از اراضی ساحلی به اجرای این طرح اختصاص یافته و با جدیت در حال اجرا می باشد.


عبدالكریم گراوند در نشست شورای اداری شهرستان عسلویه با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی هسته ای بوشهر روند اجرایی آن رو به پایان است كه با آغاز به كار آن ۱۰۰ تخت به ظرفیت تخت های بیمارستانی افزوده می شود.
وی اجرای طرح گلخانه ای را یاد شده قرار داد اظهار داشت: هدف گذاری امسال برای توسعه طرح گلخانه ای در استان بوشهر ۳۰۰ هكتار است، در حالیكه سال قبل بخش عمده ای از طرح های گلخانه ای مورد بهره برداری قرار گرفت.
استاندار بوشهر خاطرنشان كرد: در جهت حل مشكلات آب شرب استان به ظرفیت ۹۰ هزار متر مكعب تولید آب شیرین از تاسیسات یا به بهره برداری رسیده، یا در حال اجرا و انتخاب سرمایه گذار است كه با تكمیل آنها مشكلات آب استان برطرف می شود.
گراوند اظهار نمود: عملیات ساخت ۵ سد مخزنی در استان بوشهر شروع شده كه این پروژه ها بدون وقفه در حال اجراء است و بعضی از این سدها امسال آبگیری می شوند.
وی یكی از ظرفیت های استان بوشهر را تولید خرما دانست و اضافه كرد: بیشتر از ۱۵۰ هزار تن سالانه در استان بوشهر خرما تولید می شود كه در این راستا ساخت سردخانه ها در نخیلات مورد توجه قرار گرفته است.
استاندار بوشهر ظرفیت سردخانه های باغات استان را ۲۸ هزار تن دانست و اضافه كرد: در دوره دوم از دولت تدبیر و امید ۱۸ هزار تن به ظرفیت سردخانه های استان افزوده شده است.
عبدالكریم گراوند بیان كرد: در دهه فجر امسال بزرگترین قطعه طرح آبیاری نوین در نخلستان های دشتستان در منطقه سعدآباد افتتاح می شود.
وی از برطرف شدن مشكل منطقه ویژه اقتصادی شمال استان بوشهر اطلاع داد و خاطرنشان كرد: بعد از ۹ سال مشكل منطقه ویژه شمال استان بوشهر برطرف شد كه اجرای طرح های مختلف اقتصادی در این منطقه نقش مهمی در رونق و حل مشكلات مردم دارد.
استاندار بوشهر با اشاره به آغاز ساخت بزرگترین شهرك شیلاتی كشور در استان بوشهر خاطرنشان كرد: ۲ هزار و ۶۳۵ هكتار از اراضی ساحلی به اجرای این طرح اختصاص یافته كه حالا ۲۲ بیل مكانیكی در حال فعالیت و عملیات اجرایی می باشد.
گراوند از ارتقاء رتبه استان بوشهر در رونق تولید از ۲۷ به ۱۶ اطلاع داد و اضافه كرد: طرح های مهم راهسازی در استان بوشهر در حال اجراء است كه بخشی از آنها امسال افتتاح می شود.
وی با اشاره به شتاب بخشی توسعه استان خاطرنشان كرد: اجرای طرح های مهم در حوزه بنادر، اسكله سازی و دیگر عرصه ها سبب شتاب بخشی توسعه استان بوشهر شده است.
استاندار بوشهر اجرای مسئولیت های اجتماعی در جنوب استان بوشهر توسط شركت ها و صنایع مختلف را یاد شده قرار داد و بیان كرد: با اجرای این طرح ها ان شالله شاهد تسریع در روند رشد همه جانبه استان بوشهر باشیم.1398/08/17
17:17:18
5.0 / 5
4409
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه