یك مقام مسئول اعلام كرد:

فعالیت مجدد كارگروه مدیریت كیفیت در سازمان توسعه تجارت ایران

فعالیت مجدد كارگروه مدیریت كیفیت در سازمان توسعه تجارت ایران به گزارش نیو باكس سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران اعلام نمود: به منظور ارتقای كیفیت كالاهای صادراتی، كارگروه مدیریت كیفیت باردیگر فعال خواهد شد.


به گزارش نیو باكس به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری، گفت: برمبنای مصوبه شورای عالی توسعه صادرات غیرنفتی، كارگروه مدیریت كیفیت به منظور ارتقای كیفیت كالاهای صادراتی تشكیل شده است.
وی با تاكید بر اینكه هدف این كارگروه ارتباط مستمر میان سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی و سازمان توسعه تجارت ایران است، اضافه كرد: خیلی از صادركنندگان از قوانین استاندارد، بویژه در شرایط تحریم آگاهی كمی دارند، از ین جهت، مباحث در رابطه با استاندارد هم در «بسته حمایتی تسهیل فضای كسب و كار و پشتیبانی از واردات مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز واحد تولیدی در سال پشتیبانی از كالای ایرانی» و هم در تدوین بسته پشتیبانی از صادرات غیر نفتی سازمان توسعه تجارت ایران گنجانده شده است.
سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی بیان داشت: توجه به استاندارد كیفیت كالاهای صادراتی، به خصوص برای ۱۵ كشور هدف و هند و چین، طی این سالها مغفول مانده است كه با فعال شدن كارگروه مذكور و ستاندن نظرات كارشناسی از دستگاه های ذیربط برنامه ریزی خواهد شد.
قمری با اشاره به تفاهم نامه استاندارد ایران با ۵۰ كشور عنوان كرد: بعضی از كشورهای طرف قرارداد به تعهدات خود در زمینه استاندارد عمل نمیكنند كه نیاز است در كمیسیون های مشترك به آن پرداخته شود همین طور مقرر است تا با اتحادیه اوراسیا نیز تفاهم نامه ای درباب استاندارد منعقد شود.
وی در ادامه اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت ایران بعنوان هاب صادراتی كشور، واسط میان صادركننده و سازمان ملی استاندارد است، لذا، صادركنندگان مشكلات خود در مورد استاندارد را با سازمان توسعه تجارت ایران درمیان بگذارند.
سرپرست دفتر توسعه خدمات بازرگانی بیان داشت: با فعال كردن كارگروه كیفیت و استاندارد، طرح جامع نظام مدیریت كیفیت با ستاندن نظرات كارشناسی ویرایش میشود، همین طور نشستی به منظور آشنایی صادركنندگان با قوانین استاندارد، در سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان ملی استاندارد و با حضور مسئولان این دو سازمان انجام خواهد شد.
قمری گفت: در تدارك ایجاد غرفه ی دائمی سازمان ملی استاندارد در نمایشگاه های بین المللی هستیم تا معرفی و ارائه ی خدمات استاندارد به بهترین نحو در دسترس صادركنندگان قرار گیرد.

1398/08/18
18:03:28
5.0 / 5
4508
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه