وزیر صنعت اعلام كرد:

رسیدگی خارج از نوبت پرونده های تخلف گرانفروشی

رسیدگی خارج از نوبت پرونده های تخلف گرانفروشی به گزارش نیو باكس وزیر صنعت با اشاره به اینكه پرونده تخلفات ناشی از گرانفروشی طی روزهای گذشته به بهانه افزایش قیمت بنزین غیر قابل قبول است، اظهار داشت: اقدام گرانفروشان همراستا با اشرار و اخلالگران خواهد بود.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، رضا رحمانی امشب (چهارشنبه ۲۹ آبان) در دومین همایش فروشگاه های زنجیره ای با اشاره به اینكه موج گرانی با عنایت به تغییر نرخ بنزین به هیچ عنوان قابل قبول نیست، اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت طی روزهای اخیر مهمترین كارویژه خود را، كاهش بار روانی افزایش قیمت ها ناشی از افزایش قیمت بنزین قرار داده تا با این مساله مقابله نماید و حتی رئیس جمهور هم دستور داده تا تمام دستگاه های دولتی تا آخر سال هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته باشند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: طی هفته گذشته سه جلسه در كمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی درباب افزایش قیمت بنزین برگزار شده كه نگرانی تمامی آنها اثرگذاری افزایش قیمت این حامل انرژی بر روی كالاها و افزایش قیمت آنها بود اما باید اطمینان داد كه وزارت صنعت و دولت اجازه هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهد داد.
وی اشاره كرد: نباید بدنبال اجرای این طرح بزرگ، موج بزرگتری از گرانی ها به راه افتد و این تفكر كه «بعد از افزایش قیمت بنزین همه چیز باید گران شود» باید از میان مردم رخت بر بندد درحالی كه متاسفانه طی سال های اخیر فرهنگسازی لازم در این راستا صورت نگرفته است.
این عضو كابینه دوازدهم از تشدید بازرسی ها در بازار آگاهی داد و گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با تعزیرات حكومتی مقرر شد پرونده تخلف تشكیل شده طی روزهای اخیر به صورت خارج از نوبت مورد رسیدگی واقع شوند چونكه تمامی افرادی كه طی روزهای اخیر مبادرت به افزایش قیمت كالا به صورت خودسرانه كرده اند دقیقا همگام و در جهت حركت اخلالگران و اشرار حركت نموده اند.
رحمانی افزود: دولت در این مرحله به دقت بازار را رصد خواهدنمود و حساسیت بالایی نسبت به افزایش قیمت ها دارد به نحوی كه اجازه نخواهد داد در حق مردم اجحاف شود. پس تشكیل موج گرانی به هیچ عنوان قابل قبول نیست و البته فروشگاه های زنجیره ای نیز در كنار سایر واحدهای صفنی قول داده اند تا میزان تخفیفات ارائه شده بر روی كالاهای اساسی را بالا برند.
وزیر صنعت با اشاره به اینكه فروشگاه های زنجیره ای وعده داده اند تا قیمت كالاها را كمتر از زمان افزایش قیمت بنزین برای مصرف كنندگان اعمال نمایند، اشاره كرد: متصدیان این فروشگاه ها در ایام سخت كنار دولت و ملت بوده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اثرات تحریم و توجه به خودباوری و تولید داخل اشاره كرد: امسال فشار تحریم ها افزایش پیدا كرد اما در مقابل تولید خیلی از كالاهای ایرانی نیز با افزایش مواجه بود به نحوی كه روغن نباتی ۷ درصد، سبد مواد غذایی ۱۵ درصد و دارو بالغ بر۲۳ درصد افزایش تولید را در ۸ ماهه ابتدای امسال به ثبت رسانده اند. ضمن اینكه در سایر حوزه ها همچون كاشی و سرامیك و سیمان نیز تولیدات به نحو شایان توجهی افزایش یافته است.


منبع:

1398/09/02
17:41:48
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه