سخنگوی ستاد تنظیم بازار خبر داد

ذخیره بیشتر از ۱۰ میلیون تن كالا

ذخیره بیشتر از ۱۰ میلیون تن كالا به گزارش نیو باكس سخنگوی ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: هم اكنون ۵۰ هزار تن برنج از محل ذخایر در شبكه های توزیع عرضه شده و برنج را با نرخ ۶۳۰۰ تومان در اختیار شبكه های توزیع قرار می دهیم.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمدرضا كلامی اظهار داشت: در ستاد تنظیم بازار بیشتر از ۱۴ وزارت خانه و دستگاه های اجرایی حضور دارد و تصمیات فرا دستگاهی صورت می گیرد. وی افزود: از آغاز سال با برنامه ریزی، تامین كالا صورت گرفته است و مشكلی در تامین كالاهایی، چون روغن، شكر و برنج نداریم، چونكه واردات و تولید این كالاها به اندازه نیاز صورت گرفته است.
كلامی اضافه كرد: در حلقه توزیع هم با شركت های پخش، بنكداران و فروشگاه های زنجیره ای در خلال ۲ هفته اخیرجلساتی برگزار گردید و ان ها قول مساعد دادند كه كالا به اندازه كافی با تخفیف در بازار ارائه شود.
وی اضافه كرد: نظارت های مستمر در بازار تا آخر ماه رمضان صورت می گیرد و هر هفته جلسه ستاد تنظیم بازار برگزار می گردد.
كلامی با اشاره به اینكه هم اكنون ۵۰ هزار تن برنج از محل ذخایر در شبكه های توزیع ارائه شد اظهار داشت: برنج را با نرخ ۶۳۰۰ تومان در اختیار شبكه های توزیع قرار می دهیم و انان هم ۶۵۰۰ تا ۶۷۰۰ تومان بستگی به كیفیت برنج در اختیار مردم قرار می دهند.
وی اضافه كرد: به همه شبكه های توزیع همچون كارمندی و تعاونی اعلام كردیم تا اگر كالایی نیاز داشته باشند در اختیارشان قرار دهیم.
كلامی بیان كرد: ۵ تا ۷ هزار تن گوشت قرمز منجمد گوساله وارداتی از محل ذخایر به شكل سهمیه بندی و برپایه اعلام اسامی وزارت كشور با نرخ ۴۰ هزار تومان در اختیار افراد قرار می گیرد.
سخنگوی ستاد تنظیم بازار بیان كرد: علاوه بر كمیته امداد و بهزیستی هر دستگاهی تقاضا دهد گوشت به ان ها عرضه می شود.
وی با اشاره به اینكه بازار روغن به شدت رقابتی است بیان كرد: از محل ذخایر ۳۰ هزار تن روغن خام را در اختیار تولیدكنندگانی كه راغب هستند تا روغن را با ۱۵ درصد تخفیف و زیر قیمت عرضه كنند قرار می دهیم، ما تاكید داریم تا سهمیه روغن به دست سرپرست خانوار برسد.
كلامی بیان كرد: ۳۰ هزار تن شكر با ارز ۴۲۰۰ تومانی در اختیار شبكه توزیع قرار می گیرد تا مشكلی در تامین شكر در بازار وجود نداشته باشد.

1398/09/09
23:04:11
5.0 / 5
4300
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه