حذف شرط گواهی عدم سوء پیشینه از شرایط عضویت در اتاق بازرگانی

حذف شرط گواهی عدم سوء پیشینه از شرایط عضویت در اتاق بازرگانی نیو باكس: جدیدترین بخشنامه عضویت در اتاق های بازرگانی برای اجرا به این اتاق ها ابلاغ گردید و برمبنای آن برخی از بندهای قوانین گذشته اصلاح و تسهیل شده اند.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، برمبنای اعلام اتاق بازرگانی تهران، بخشنامه جدید كه در مرداد ماه امسال تصویب شده برای اجرا به اتاق های بازرگانی سراسر كشور ابلاغ گردیده است و از این پس فعالان اقتصادی برای عضویت در این اتاق ها باید برمبنای بخشنامه جدید عمل كنند. بخشنامه جدید جایگزین بخشنامه ای شده است كه از سال ۱۳۷۴ اجرا می شد.
یكی از شرایطی كه در بخشنامه جدید تسهیل شده است، حذف شرط ارائه گواهی عدم سوء پیشینه برای دریافت یا تمدید كارت عضویت در اتاق های بازرگانی است. همین طور متقاضیان عضویت در اتاق دیگر نیازی به ارائه اسناد مالكیت برای معرفی دفتر كار خود ندارند.
دارا بودن پروانه فعالیت اقتصادی شامل تولیدی، توزیعی، كشاورزی، خدماتی و خدمات وابسته این فعالیت ها و سایر كارهایی كه از طرف وزارت امور اقتصادی و دارایی بعنوان رشته های اشتغال معرفی شده اند، شرط اصلی دریافت كارت عضویت اتاق بازرگانی اعلام شده و در بخشنامه جدید ارائه معرفی نامه از پارك های علم و فن آوری و مراكز رشد یا گواهی ثبت در دفتر جاری الزامی شده است.
یكی دیگر از شرایطی كه در سال های گذشته بحث های فراوانی درباره آن مطرح شده بود و از طرف اتاق بازرگانی اصلاح شده، بحث كارت اختتام خدمت متقاضیان آقا بود. برمبنای بخشنامه جدید داشتن برگ اختتام خدمت نظام وظیفه یا برگ معافیت برای آقایان مشمول از شروط عضویت حذف گردیده است.
اتاق در بخشنامه جدید خود حداقل سن ورود به اتاق را از ۲۳ به ۲۰ سال كاهش داده اما حداقل مدرك تحصیلی دیپلم به شرط ها اضافه شده، در صورتیكه تا قبل از این شرط تحصیلی برای ورود به اتاق وجود نداشت. همین طور دیگر نیازی به معرف حقیقی و حقوقی برای عضویت وجود ندارد.
همین طور برمبنای بخشنامه جدید نحوه عضویت در اتاق های بازرگانی، مدت اعتبار كارت عضویت حقیقی یا حقوقی بنا به درخواست متقاضی، حداقل یك و حداكثر ۵ سال است در صورتیكه برمبنای بخشنامه قبلی، كارت عضویت حقیقی و حقوقی تنها یك ساله صادر می شد و اگر دو سال از اتمام اعتبار كارت های بازرگانی بگذرد، سوابق حذف شده و فرد باید باردیگر مراحل ثبت نام را طی نماید.
در بخشنامه جدید نیز تاكید شده كه كارمندان دولت اجازه عضویت در اتاق های بازرگانی را ندارند.
منبع:

1398/10/02
23:50:58
5.0 / 5
4271
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه