بازار خودرو های برقی تسلا در چین داغ شد

بازار خودرو های برقی تسلا در چین داغ شد نیو باكس: میزان فروش خودرو های برقی تسلا در چین در سال 2019 میلادی از مرز 40 هزار دستگاه نیز عبور كرده است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، تسلاموتور یكی از شركت های خودروسازی نوظهوری است كه در چند سال اخیر با معرفی و عرضه خودرو های تمام برقی و الكتریكی قدرتمند با توان پیمایش مسافت های طولانی و ظرفیت بالای باتری توانسته است نظر و توجه خیل عظیمی از مشتریان را در سراسر جهان به خود جلب نماید و سهم قابل توجهی را از بازارهای جهانی به خود اختصاص دهد.
برمبنای تازه ترین اخبار و آمارهای انتشار یافته در وب سایت insideevs، میزان فروش خودرو های تمام الكتریكی تسلا در بازار چین در سالی كه گذشت، از مرز ۴۰ هزار دستگاه نیز گذر كرده است و این بدان معناست كه میزان استقبال شهروندان و مشتریان چینی از این خودروی پاك آمریكایی به طرز شایان توجهی بالا بوده است.
البته كارشناسان و مفسرین فعال در حوزه خودرو اعتقاد دارند كه تاسیس و راه اندازی كارخانه اختصاصی گیگافكتوری شركت تسلاموتورز در چین باعث شده است كه میزان فروش و استقبال از خودرو های الكتریكی، لوكس و قدرتمند تسلا در سال ۲۰۱۹ میلادی رشد و افزایش قابل توجهی پیدا كند.
بدین ترتیب حجم فروش خودرو های تسلا در سالی كه گذشت، از دو برابر نیز بیشتر افزایش یافت و رشدی ۱۶۱ درصدی را برای خود به ثبت رساند.
مفسرین در این خصوص برآورد و اعلام نموده اند كه این رقم در سال ۲۰۲۰ میلادی به سه یا چهار برابر نیز خواهد رسید.
این در حالیست كه بازار فروش خودرو در چین در این بازه زمانی بطور كلی روندی كاهشی را تجربه كرده است اما فروش خودرو های برقی تسلا رشد پیدا كرده است.
طبق آمار و ارقام انتشار یافته از طرف انجمن خودروسازان چین، تعداد ثبت نام خودرو های جدید تسلا در ماه دسامبر ۲۰۱۹ به ۶ هزار و ۶۴۳ دستگاه رسیده و گزارش شده است. همین طور مجموع كل ثبت نام خودرو های تسلا در سال ۲۰۱۹، با ۱۶۱ درصد رشد از ۱۶ هزار و ۳۶۰ دستگاه در سال ۲۰۱۸ به ۴۲ هزار و ۷۱۵ دستگاه در سال ۲۰۱۹ رسیده است.
انتظار می رود در سال ۲۰۲۰ میلادی بالغ بر ۱۰۰ هزار دستگاه خودروی تسلا در بازار چین به فروش برسد.
منبع:

1398/10/29
15:52:32
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: بازار , دستگاه , سایت , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه