معاون وزیر صنعت خبر داد:

آغاز استحصال نیمه صنعتی عناصر نادر خاكی

آغاز استحصال نیمه صنعتی عناصر نادر خاكی به گزارش نیو باكس معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از آغاز استحصال نیمه صنعتی عناصر نادر خاكی اطلاع داد و اظهار داشت: این عناصر تا ۱۰۰ برابر ارزش در بازارهای جهانی معامله می شوند.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، خداداد قریب پور در مراسم «افتتاحیه پایلوت استحصال عناصر نادر خاكی» كه در مركز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران برگزار شد، اظهار داشت: بخش معدن و صنعت معدنی ایران از امروز رسما وارد تولید نیمه صنعتی عناصر نادر خاكی شد كه این محصولات در صنایع هوافضا، خودروسازی ها، و سایر صنایع كشور مورد استفاده قرار می گیرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: عناصر نادر خاكی قیمتی در محدوده ۵ دلار تا ۵۰ دلار دارند كه البته گاهی تا ۶۰ دلار هم افزایش می یابد. این در شرایطی است كه در مواقع ضرورت قیمت این عناصر در بازارهای جهانی به صد برابر هم افزایش می یابد ازاین رو استراتژی وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است كه مجموعه های صنعتی بتوانند در این عرصه به لحاظ فناوری و تحقیقات وارد شوند.
وی خاطرنشان كرد: هم اكنون در اكتشافات عمیق وارد شده و تا عمق ۱۰ هزار كیلومتری هم پیش رفته ایم تا بتوانیم از ظرفیت های موجود در بخش معدن كشور به خوبی استفاده نماییم.
قریب پور از انجام كار مشترك تحقیقاتی با دانشگاه شهید بهشتی اطلاع داد و اظهار داشت: مقرر است بر روی متدولوژی اكتشافات عمیق كار نماییم تا بتوانیم در عمق آن وارد شده و به استخراج مواد معدنی بپردازیم.
مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، تصریح كرد: كاهش گازهای گلخانه ای یكی از استراتژی های وزارت صنعت، معدن و تجارت است كه بر این اساس بنا داریم همگام با استانداردهای جهانی، كار را پیش ببریم كه به این منظور طرح تحقیقاتی بر روی ۴۴ واحد ایمیدرو شروع شده تا میزان گازهای گلخانه ای را كاهش دهیم.
وی از برنامه ریزی برای استحصال مواد معدنی از باطله ها اطلاع داد و خاطرنشان كرد: باطله ها معادن بزرگی هستند كه می توان با كار بر روی آنها از مزایایشان استفاده نمود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تمركز بر روی بخش ایمنی و بهداشت اطلاع داد و اظهار داشت: بنا داریم بر روی بخش ایمنی و بهداشت تمركز نماییم تا بتوانیم در بخش واكنش سریع وارد شده و اگر سد دفاعی شكست به خوبی آنرا مدیریت نماییم.


1398/11/08
20:58:05
5.0 / 5
4523
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه