رئیس اتاق تهران مطرح كرد

گلایه فعالان اقتصادی از كالاهای مانده در گمركات

گلایه فعالان اقتصادی از كالاهای مانده در گمركات به گزارش نیو باكس رئیس اتاق بازرگانی تهران با ابراز گلایه فعالان اقتصادی از كالاهای مانده در گمركات اظهار داشت: متاسفانه دولت تصمیم گیری می كند؛ ولی این تصمیمات دیرهنگام خواهد بود.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، مسعود خوانساری در جلسه هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با اشاره به اینكه دولت در خیلی از موارد، دیرهنگام تصمیم می گیرد، نمونه این ورود دیرهنگام دولت را در ترخیص خودرو های وارداتی عنوان نمود و اظهار داشت: روند ترخیص خودرو های وارداتی با مصوبه جدید هیأت دولت شروع شده، اما متأسفانه در خیلی از موارد همچون لوازم آرایشی و بهداشتی و سایر اقلام، هنوز هم رسوب كالا در گمركات وجود دارد.
وی اضافه كرد: بیشتر از ده ماه است كه محصولات آرایشی و بهداشتی در گمركات مانده است و باوجود پیگیری های دولت، همچنان مشكلات پابرجا است؛ ضمن اینكه كالاهای زیادی هستند كه به سرنوشت همین اقلام گرفتار شده و در گمركات باقی مانده اند.
به گفته خوانساری، به خاطر كمبود بودجه دولت، فشارهایی از بابت تأمین اجتماعی و مالیات به بنگاههای اقتصادی وارد می شود كه این موارد تاثیر منفی در محیط كسب و كار كرده و آنها را هم گرفتار مشكل می كند.
رئیس اتاق بازرگانی تهران اضافه كرد: اگر حالا فرصت جذب سرمایه گذاری خارجی فراهم نیست، فضای كسب و كار را هم نباید برای سرمایه گذاران داخلی نامساعد نماییم.
وی خاطرنشان كرد: هزینه آلودگی هوا بالغ بر ۸ میلیارد دلار در روز برآورد شده است كه عمدتاً كشورهای چین، آمریكا و هند بیشترین زیان را می بینند؛ این در شرایطی است كه در چین بالغ بر ۱.۸ میلیون نفر در سال، در هند ۱ میلیون نفر و در كل دنیا ۴.۵ میلیون نفر در دنیا تلفات به ثبت رسیده است.
به گفته خوانساری، در گذشته نگاه به بخش خصوصی مثبت نبود؛ بنابراین باید در اقشار مختلف مردم، نفوذ را داشته باشیم؛ بنابراین كوشیده ایم كه با ایفای مسئولیت های اجتماعی كار را پیش بریم.
وی از فعالان اقتصادی درخواست نمود تا در رسانه های مجازی نقش جدی را داشته باشند.


1398/11/29
14:58:46
5.0 / 5
4218
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه