معاون وزیر صمت:

13 هزار واحد صنعتی از چرخه تولید خارج شده اند

13 هزار واحد صنعتی از چرخه تولید خارج شده اند به گزارش نیو باکس معاون وزیر صمت اظهار داشت: 85 هزار واحد صنعتی در سراسر کشور استقرار دارند که حدود 13 هزار واحد صنعتی از چرخه تولید خارج شده اند.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی با تبیین محورهای سه گانه درباب رویکرد پشتیبانی و رفع موانع تولید بیان کرد: تسهیل پروسه تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع شامل تجهیزات، ماشین آلات، اجزا و قطعات و برنامه ریزی برای تامین سرمایه در گردش مورد نیاز واحدهای تولیدی از اولویت های وزارت صمت برای صیانت از بخش مولد کشور، توسعه اشتغال زایی و سرمایه گذاری صنعتی است و تحقق این مهم حضور فعال همه دستگاهها ونهادهای مرتبط را می طلبد تا با حفظ روند افزایشی تولید، رشد صنعتی امسال تداوم یابد.
معاون امورصنایع وزارت صمت تدوین نقشه راه برای صنایع استراتژیک را از دیگر سیاست های وزارت صمت عنوان نمود و اظهار داشت: ۳۶ پروژه تحولی در بخش صنعت، معدن و تجارت تعریف شده است که پشتیبانی از صنایع استراتژیک نظیر صنعت خودرو، لوازم خانگی، نساجی و پوشاک، شیمیایی، دارویی وتجهیزات پزشکی همچون زیر پروژه های این برنامه تحولی است.
صادقی نیارکی تدوین برنامه عملیاتی توسعه سه صنعت راهبردی را هماهنگ با ۵ پروژه تحولی فوق برشمرد و اشاره کرد: در سال قبل تدوین سه برنامه عملیاتی برای صنایع لوازم خانگی، غذایی و فلزات گرانبها در دستور کار قرار گرفت و امسال با حضور تشکل ها و صنایع پیشران به تأیید نهایی رسید.
وی اضافه کرد: علاوه بر سه برنامه فوق، بسته سیاستی–حمایتی برای توسعه صنعت ماشین سازی و تجهیزات بعنوان صنایع مادر تخصصی با حضور تشکل های تخصصی نهایی شده است که جهت استحضار برای وزیر ارسال خواهد شد.
معاون امورصنایع وزارت صمت حفظ روند افزایشی تولید بنگاه های صنعتی و رفع مشکلات وچالش های پیش روی صنعتگران را از دیگر محورهای راهبردی برای صیانت از بخش تولیدی کشور برشمرد و از برنامه ریزی وزارت صمت برای احیا واحدهای تعطیل و غیرفعال آگاهی داد.
صادقی نیارکی لطمه شناسی و ارزیابی وضعیت ۱۳ هزار واحد صنعتی غیر فعال را یکی از با اهمیت ترین برنامه های وزارت صمت برشمرد و اشاره کرد: ۸۵ هزار واحد صنعتی در سراسر کشور استقرار دارند که حدود ۱۳ هزار واحد صنعتی از چرخه تولید خارج شده اند.
معاون امور صنایع وزارت صمت اشاره کرد: در یک بازه زمانی کوتاه، وضعیت واحدهای غیر فعال به تفکیک هر استان با اولویت میزان سرمایه گذاری، اشتغال، ظرفیت تولید و… بررسی ودلایل توقف فعالیت این بنگاه های اقتصادی از طرف سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران احصاء و سپس نسبت به واکاوی و رفع چالش ها و موانع پیش روی این واحدها اقدامات لازم صورت خواهد گرفت.
صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی برای احیا ۲ هزار واحد صنعتی غیرفعال اشاره کرد: در کنار لطمه شناسی و ارزیابی ۱۳ هزار واحد غیر فعال، احیا ۲ هزار واحد صنعتی که از چرخه تولید خارج شده اند نیز در دستور کار بوده و سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با همکاری بازوهای اجرائی که در سراسر کشور مشغول به کار هستند، این برنامه عملیاتی را راهبری خواهدنمود.


منبع:

1400/06/18
10:06:26
5.0 / 5
219
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه