ذوب آهن کانون ارزشمند خودباوری و بومی سازی در ۵۰ سال گذشته است

ذوب آهن کانون ارزشمند خودباوری و بومی سازی در ۵۰ سال گذشته است به گزارش نیو باکس سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان به مناسبت ۲۳ دیماه سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان پیامی صادر کرد.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر به نقل از ذوب آهن اصفهان، متن این بدین شرح است؛ بدون شک در صنعت بین المللی صنعت ذوب آهن همواره یکی از صنایع تخصصی و مادر بوده و این مجموعه، بعنوان کانون ارزشمند خودباوری و توانمندسازی بومی در طول ۵۰ سال معاصر بخصوص بعد از انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی و در طول دوران دفاع مقدس و بعد از آن در دوران های مختلف بگونه ای جهادی و تحسین برانگیز در جهت ایجاد تحولات ساختاری و عملیاتی با نگاهی مدیریتی بر اساس آینده محوری در جهت بومی سازی این صنعت بنیادین نقشی بی بدیل ایفاد نموده و می نماید.
بی شک نقش این مجتمع صنعتی در سازندگی پویا و پایدار صنایع استراتژیک کشور بر همگان محرز و تحسین برانگیز بوده و صنعتگران جهادی این جبهه راهبردی با ممارست مجدانه و کوشش های ساعیانه خود توانسته اند در انتقال سازنده دانش فنی و ساخت صنایع بزرگ و مهم و زیربنایی بگونه ای موفق و اثرگذار حاضر شده و این مجتمع صنعتی با بهره مندی از خرد جمعی و مدیریت آگاه و آینده نگر توانسته است، همچون سایر پیشرفت ها در تحقق رسالت فرهنگی، اجتماعی و ورزشی خود هم با بهره مندی از پتانسیل های بومی و ملی نقشی بسزا و ژرفی ایجاد نموده و جایگاهی ممدوح در شاخص مشارکت همگانی در مقولاتی نظیر پدافند غیرعامل، تربیت نیروی متخصص و تحول آفرین، بومی سازی و خلق ابزار و تجهیزات راهبردی و... خلق نماید.
حضور کارخانه ذوب آهن اصفهان در جغرافیای سختکوش شهرستان لنجان ایجادکننده بسترهای بی همتا و نافعی به خصوص در محوریت با موضوع هایی همچون مشارکت های عمومی، حوادث غیرمترقبه و... بوده که میتوان به مشارکت فعال و مستمر نیروهای جان برکف و ایثارگر در جنگ تحمیلی، همچون تقدیم ۲۹۰ شهید گرانقدر به نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره نمود و اعتقاد راسخ هرم انسانی متعهد متفکر و متعبد این اکوسیستم پویای صنعتی خبر دارد.
رویکرد مدیریت شده این مجتمع عظیم صنعتی در شرایط جنگ ناجوانمردانه اقتصادی با مبحث تولید موفق انواع ریل بر مبنای استانداردهای جهانی با حجمی بالغ بر ۵۵ هزار تن، نقش مهم این صنعت مادر را در اجرای پروژه های ریل ملی تبیین و مبرهن می سازد. همینطور کاهش ۵۰ درصدی برداشت آب از حوضه آبی زاینده طی ۱۰ سال گذشته و گسترش جنگل دست کاشت با وسعتی افزون بر ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار گواهی موکد بر رویکرد مدیریت سبز این صنعت است.
در انتها با تقدیر از همه دست اندرکاران این مجتمع عظیم صنعتی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی که نقش بسزا در مولفه اقتصاد مقاومتی ایفاد نموده و می نماید و با اتخاذ تمهیدات سازنده و پیشرو در جبهه تولید و عرصه مسئولیت اجتماعی مشفقانه در جهت پیشبرد اهداف متعالی کشور و دولت مردمی گام بر میدارند. سالروز تاسیس ذوب آهن اصفهان را به مردم شریف ایران و بخصوص به مدیریت خدوم، کارگزاران و کارگران تلاشگر و زحمتکش این صنعت و خانواده های محترم ایشان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

1400/10/20
12:57:16
5.0 / 5
48
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه