تبعات جنگ با اوكراین ادامه دارد؛

اتحادیه اروپا به دنبال تحریم کامل تجارت با روسیه

اتحادیه اروپا به دنبال تحریم کامل تجارت با روسیه به گزارش نیو باکس ماتئوس موراویسکی، نخست وزیر لهستان از اتحادیه اروپا خواسته که محاصره تجاری کامل روسیه را به بسته جدید تحریم های ضد روسی اضافه کند.


به گزارش نیو باکس به نقل از رویترز، ماتئوس موراویتسکی، نخست وزیر لهستان اظهار داشت که روسیه باید با ممنوعیت کامل تجارت با اعضای اتحادیه اروپا بعنوان بخشی از تحریم های شدیدتر به علت حمله به اوکراین روبرو شود.
نخست وزیر لهستان می گوید: «لهستان پیشنهاد می دهد در اسرع وقت یک محاصره تجاری را به این بسته تحریم ها اضافه کند، به صورتی که این محاصره یا تحریم تجاری شامل هر دو بندر دریایی اش شود و هم ممنوعیت تجارت زمینی را در بر گیرد».
وی اعتقاد دارد قطع کامل تجارت روسیه این کشور را وادار می کند تا به این نکته فکر کند که آیا بهتر است این جنگ ظالمانه متوقف شود یا خیر.
روز سه شنبه، اعضای اتحادیه اروپا چهارمین بسته از اقدامات تنبیهی ضد روسیه را وضع کردند. مجازات های جدید شامل ممنوعیت سرمایه گذاری در بخش انرژی روسیه و ممنوعیت صادرات کالاهای لوکس و واردات آهن و فولاد می شود.
این ممنوعیت کلیه معاملات با شرکتهای خاص متعلق به دولت روسیه و ممنوعیت واردات فلزات مختلف از روسیه را مورد هدف قرار می دهد.
آژانس های اروپایی همینطور از عرضه رتبه بندی اعتباری به افراد یا نهادهای روسی منع شده اند و شهروندان اتحادیه اروپا حق انجام هرگونه سرمایه گذاری جدید در بخش انرژی روسیه را ندارند.


منبع:

1401/01/03
14:07:09
5.0 / 5
332
تگهای خبر: تجارت , سرمایه , شركت , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه