هیات تجاری - سیاسی نیجریه به تهران می آید

هیات تجاری - سیاسی نیجریه به تهران می آید سیاسی نیجریه به ریاست وزیر امور خارجه این کشور جهت دیدار با برخی مقامات ایرانی به تهران می آید.به گزارش نیو باکس به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، ۱۶ خرداد هیأت تجاری - سیاسی از نیجریه به ریاست وزیر امور خارجه این کشور، جهت انجام مبادلات و عقد تفاهم نامه های تجاری به تهران سفر خواهد نمود.
هیأت تجاری نیجریه در این سفر، چندین سفر و تفاهم نامه همکاری میان ۲ کشور به امضای سید رضا فاطمی امین، وزیر صمت و وزیر امور خارجه نیجریه خواهد رسید.
در ادامه این سفر وزیر امورخارجه نیجریه، با معاون اول رئیس جمهوری و همینطور رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار خواهد نمود.
این سفر در جهت برنامه جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مبادلات تجاری با کشورهای آفریقایی صورت گرفته و پیشبینی می شود با عقد تفاهم نامه ها، مبادلات میان دو کشور در مدت کوتاهی افزایش چند برابری داشته باشد.
نیجریه یکی از ۴ شریک تجاری ایران در آفریقا به حساب می آید، پیش تر مدیرکل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران با تکیه بر لزوم افزایش تلاش ها و برنامه ریزی برای توسعه صادرات به نیجریه در شرایط پسا کرونا اعلام نموده بود که صادرات ایران به این کشور در شش ماه نخست ۱۴۰۰ در هم سنجی با سال گذشته ۸ درصد رشد داشته است.
به گفته وی، صادرات ایران به نیجریه در ۶ ماهه نخست سالجاری نزدیک به ۴۴ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده رشد هشت برابری است.


منبع:

1401/03/11
13:50:02
5.0 / 5
197
تگهای خبر: تجارت , توسعه , سازمان , سفر
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه