مسیر بهای سكه و طلا همچنان نزولی است

سکه 800 و طلا 58 هزار تومان ارزان گردید

سکه 800 و طلا 58 هزار تومان ارزان گردید به گزارش نیو باکس، در هفته ای که گذشت با سقوط بهای اونس طلای جهانی و همینطور کاهش نرخ ارز در بازارهای داخلی، قیمت سکه و طلا هم در بازار با کاهش همراه شد؛ بگونه ای که هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۸۰۰ هزار تومان و هر گرم طلا حدود ۶۰ هزار تومان ارزان شده است.


طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران به ایسنا، باوجود این که اونس جهانی طلا در هفته قبل از هفته ای که گذشت (هفته منتهی به ۲۱ مرداد ماه) در راه صعودی قرار داشت، در هفته اخیر مسیر حرکت خویش را تغییر داده و آغاز به ریزش کرد.
از طرفی در بازارهای داخلی هم نرخ ارز همچنان روند کاهشی خویش را ادامه داد؛ بر این اساس با کاهش ۵۰ دلاری هر اونس طلا در جهان و افت قیمتها در بازار ارز در داخل، قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی هم با کاهش همراه شد.
هم اکنون هر اونس با کاهش ۵۰ دلاری به ۱۷۵۴ دلار رسیده است این در حالیست که در انتها هفته پیشتر، از ۱۷۹۶ دلار هم فراتر رفته بود و در آستانه ۱۸۰۰ دلار قرار داشت.
با عنایت به آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) آخرین قیمت سکه و طلا در بازار و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، هر قطعه سکه تمام طرح جدید با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی به ۱۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با ۹۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته، ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت داشت.
همینطور نیم سکه با ۴۵۰ هزار تومان و ربع سکه با ۴۲۰ هزار تومان کاهش در آخرین معامالات روز گذشته به ترتیب (نیم سکه) هفت میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و (ربع سکه) چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تومان تعیین قیمت شدند. سکه های یک گرمی بانک مرکزی هم با ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دادوستد شدند.
قیمت هر مثقال طلا پنج میلیون و ۵۴۳ هزار تومان در انتها هفته قیمت گذاری شد که ۲۵۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته کاهش داشته و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم به طور متوسط ۵۸ هزار تومان افت قیمت را تجربه نمود و در انتها هفته به حدود یک میلیون و ۲۷۹ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است. هر گرم طلای ۲۴ عیار هم در انتها هفته یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۱۳۴ تومان قیمت داشته است.

حباب سکه به یک میلیون تومان نزدیک می شود
همانطور که اشاره شد، انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا طی یک هفته اخیر با کاهش قیمت همراه بوده اند؛ این در حالیست که نرخ ارز و قیمت هر اونس طلا هم کاهشی بوده است؛ ازاین رو حباب سکه هم با کاهش روبرو شده است. در صورتی که تا قبل از یک هفته اخیر، هر قطعه سکه تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان هم دارای حباب بود، در این هفته حباب سکه هم کاهش داشته است. حباب سکه هم اکنون در محدوده یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار دارد.
منبع:

1401/05/28
17:23:46
5.0 / 5
205
تگهای خبر: بازار , بانك , قیمت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه