سرمایه گذاری ۱۴۴ میلیارد دلاری در صنایع عربستان

سرمایه گذاری ۱۴۴ میلیارد دلاری در صنایع عربستان به گزارش نیو باکس، حجم سرمایه گذاری های خارجی و مشترک در قسمت صنعتی کشور عربستان سعودی به ۱۴۴ میلیارد دلار رسیده است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، وزارت صنعت و منابع معدنی عربستان اخیراً اعلام نمود که حجم سرمایه گذاری های خارجی و مشترک در قسمت صنعتی این کشور بیشتر از ۵۴۲ میلیاردریال (۱۴۴.۵۴ میلیارد دلار) است.
این میزان ۳۷ درصد از کل حجم سرمایه گذاری های صورت گرفته در قسمت صنعت و ۱۷ درصد از مجموع صنایع را در بر می گیرد. آمارهای جدید نشان داده است تعداد کارخانه هایی که با سرمایه گذاری خارجی در عربستان سعودی فعالیت می نمایند، به ۹۳۰ کارخانه رسیده است. این تعداد ۹ درصد از کل کارخانه ها را تشکیل می دهد و مجموع سرمایه گذاری های صورت گرفته در آنها، بیشتر از ۷۱ میلیاردریال (۱۸.۹۳ میلیارد دلار) است.
تعداد کارخانه های با سرمایه گذاری مشترک به ۹۲۴ کارخانه می رسد که ۸ درصد از کل کارخانه ها را تشکیل می دهد و سرمایه گذاری های صورت گرفته در آنها بیشتر از ۴۷۰ میلیاردریال (۱۲۵.۳۴ میلیارد دلار) ارزیابی شده است. این ارقام نشان داده است که عمده سرمایه گذاری ها توسط دولت و بخش خصوصی عربستان صورت گرفته است.
عمده ترین فعالیتهای سرمایه گذاری خارجی در زمینه تولید محصولات فلزی با ۱۵۶ کارخانه و بعد از آن تولید محصولات لاستیک و پلاستیک با ۱۰۶ کارخانه انجام شده است.
سرمایه گذاری در تولید سایر محصولات کانی غیرفلزی با ۹۷ کارخانه، صنایع و محصولات شیمیایی با ۷۸ کارخانه و تولید محصولات غذایی با ۷۳ کارخانه در رده های بعدی قرار گرفته اند.
مهمترین حوزه سرمایه گذاری مشترک در ساخت مواد و محصولات شیمیایی با ۱۶۱ کارخانه بوده است.
بر اساس آمار رسمی عربستان، تعداد کل کارخانه های بخش صنعتی تا ماه می ۲۰۲۳ به ۱۰۹۱۰ کارخانه با سرمایه گذاری بیشتر از ۱.۴۵۵ تریلیون ریال (حدود ۳۸۸ میلیارد دلار) رسیده است. چینش صنایعی که در آنها سرمایه گذاری های خارجی و مشترک صورت گرفته، حاکی از اولویت های دولت و بخش خصوصی عربستان است. افزون بر این علاقه مندی های سرمایه گذاران خارجی را هم نشان داده است.


منبع:

1402/03/16
09:28:14
5.0 / 5
262
تگهای خبر: تولید , سرمایه , صنعت , محصولات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه