امضای تفاهمنامه همكاری سازمان شیلات ایران و و آژانس فدرال ماهیگیری روسیه

امضای تفاهمنامه همكاری سازمان شیلات ایران و و آژانس فدرال ماهیگیری روسیه نیو باكس: مراسم امضای سند همكاری مشترك سازمان شیلات ایران و آژانس فدرال ماهیگیری روسیه امروز (پنجشنبه 4 مهرماه) در سالن جلسات این سازمان اجرا شد.


به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، نبی الله خون میرزایی - معاون وزیر جهاد كشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران - در حاشیه مراسم امضای این سند در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری اجلاس همكاری مشترك با روسیه اظهار نمود: موافقتنامه همكاری شیلاتی ایران و روسیه در سال ۷۵ بین دو كشور امضا شده و در سال ۷۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. طبق این موافقتنامه باید سالانه كمیسیون مشترك شیلاتی دو بار تشكیل جلسه دهند كه از سال ۹۵ این جلسات به صورت منظم انجام شده و امسال جلسه دهم انجام شد.
وی ادامه داد: هیأت روسی با تیم ایرانی جلسات مختلفی را داشتند و ظرفیتهای دو كشور را برای همكاریهای مشترك با هم به اشتراك گذاشتند.
خون میرزایی در رابطه مفاد تفاهمنامه اشاره كرد: این تفاهمنامه در زمینه فرصتهای همكاری شیلاتی در قالب موافقتنامه سال ۷۵ به امضا رسید كه در آن به افزایش همكاریهای علمی و تحقیقاتی در دریای خزر و بررسی ذخایر عمیق منایع كمتر برداشت شده در دریای عمان در آبهای فراسرزمینی، اشاره شده است.
وی ادامه داد: دو طرف متعهد شدند موانع اجرایی موجود بر سر همكاری ها را بردارند و مواضع هم راستا برای كمیسیون كشورهای حاشیه دریای خزر را تبین كنند.
معاون وزیر جهاد كشاورزی در ارتباط با ممنوعیت برداشت ماهیان خاویاری از دریای خزر، اشاره كرد: با بررسی های سالانه انجام شده از وضعیت ذخایر ماهیان خاوریاری دریای خزر، دو كشور شرایط را نگران كننده تبیین كرده اند و موافقت كردیم تا ممنوعیت برداشت تجاری این ماهی از دریای خزر همچنان ادامه داشته باشد.
وی با اشاره به جلسات بخش خصوصی با تیم روسیه اذعان كرد: بخش خصوصی ایران و تیم روسیه در جلساتی كه در این سه روز داشتند به افزایش سطح مبادلات تجاری تاكید دارند و ما حداكثر نیاز دو كشور را برای این تبادلات تجاری فراهم خواهیم كرد.
منبع:

1398/07/05
14:14:17
5.0 / 5
4616
تگهای خبر: سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه